Moti

Viti ka nisur me diell. Si do të jetë moti nesër?

Viti ka nisur me diell. Si do të jetë moti nesër?

Sipas Meteoalb: Moti i kthjellët do jetë dominant në gjithë territorin shqiptar. Vranësira të pakta do të shfaqen në orët e pasdites. Kushte të qëndrueshme atmosferike edhe gjatë ditës së nesërme.


Vranësirat e lehta do jenë prezente të gjithë territorin. Temperaturat minimale në zonat malore do shënojnë 1 gradë celcius, kurse maksimalet 18 gradë, në zonat e ulëta. Edhe dita e nesërme do të jetë një ditë me diell dhe e ngrohtë.