Moti

Verë në mes të vjeshtës, ja si do të jetë moti javën e ardhshme

Verë në mes të vjeshtës, ja si do të jetë moti

Rrymat e ngrohta me origjinë afrikane do të kushtëzojnë motin në Mesdhe. Kjo do të bëjë që edhe në territorin tonë të mbizotërojë moti i kthjellët me vranësira kalimtare.

Karakteristike do të jetë ndryshimi i temperaturave gjatë ditës.

Sipas SHërbimit Meteorologjik Ushtarak, mëngjeset dhe mbrëmjet parashikohen të freskëta ndërsa në orët e mesditës parashikohen temperatura deri në 28 gradë.

Verë në mes të vjeshtës, ja si do të jetë moti

Era do të fryjë juglindje e veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 dhe 3 ballë.