Moti

Vazhdojnë temperaturat e larta në të gjithë vendin me përjashtim të shirave lokalë në zonat malore

Vazhdojnë temperaturat e larta në të gjithë vendin me

Sipas MeteoAlb: Vendi yne deri ne oret e mesdites do te jete ne MBIZOTERIMIN e motit te kthjellet. POR oret vijuese sjellin kalime te pakta vranesirash ne zonat malore. NDERSA ultesira perendimore MBETET me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do te ulen ndieshem ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 40°C.

Vazhdojnë temperaturat e larta në të gjithë vendin me

Era do te fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 balle.