Moti

Vapë përvëluese edhe sot. Nesër ulen temperaturat me 5 gradë

Vapë përvëluese edhe sot. Nesër ulen temperaturat me 5

Sipas MeteoAlb: Vendi yne MBETET ne DOMINIMIN e masave ajrore nga Veriu i kontinentit Afrikan, te cilat do te sjellin mot te kthjellet ne pjesen me te madhe te territorit shqiptar. NDERSA oret e mbremjes sjellin vranesira te pakta dhe te perkoheshme ne zonat malore.

Vapë përvëluese edhe sot. Nesër ulen temperaturat me 5

Temperaturat e ajrit do te MBETEN te pandryshuara ne mengjes, POR do te ulen ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 41°C.

Era do te fryje mesatare dhe e forte me shpejtesi 40 - 45 km/h nga drejtimi Perendimor - Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 4 balle.