Moti

Vapë dhe shira lokalë në disa zona

Vapë dhe shira lokalë në disa zona

Sipas MeteoAlb: Vendi yne ne pjesen me te madhe do te jete ne dominimin e kthjellimeve gjate gjithe dites. POR pjeserisht ne zonen e ulet dhe malore priten kalime vranesirash ne oret e mesdites, KU ne skajin Verior do te krijohen mundesi per reshje te izoluara dhe te pakta. NDERSA mbremja rikthen kthjellimet ne keto zona.

Vapë dhe shira lokalë në disa zona

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 37°C.

Era do te fryje e lehte dhe mesatare me shpejtesi deri ne 35 km/h nga drejtimi Verior - Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim deri ne 3 balle.