Moti

Vala e nxehtë nuk ka ikur akoma. Sot temperaturat mbi 40 gradë

Vala e nxehtë nuk ka ikur akoma. Sot temperaturat mbi 40 gradë

Sipas MeteoAlb: Moti i qendrueshem dhe temperaturat e larta do te MBIZOTEROJNE ne Vendin tone, KU Zona bregdetare dhe e ulet do te jete me kthjellime. NDERSA ne zonat malore do te kete kalime te pakta te vranesirave gjate oreve te mesdites, POR nuk do te sjellin reshje ne territor.

Vala e nxehtë nuk ka ikur akoma. Sot temperaturat mbi 40 gradë

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 41°C.

Era do te fryje e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Perendimor - Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 3 - 4 balle.