Moti

Vala e nxehtë kaloi, temperaturat sot deri në 35 gradë

Vala e nxehtë kaloi, temperaturat sot deri në 35 gradë

Kushtet e qendrueshme atmosferike do te dominojne territorin e Shqiperise duke sjelle kthjellime dhe vranesira te pakta, me te theksuara ne shtrirjen Lindore. Ndersa me te dukshme kthjellimet do te jene ne jug te vendit.

Vala e nxehtë kaloi, temperaturat sot deri në 35 gradë

Temperaturat do te ulen ne mengjes dhe ne mesdite duke u luhatur ne vlerat ditore 10 deri ne 35 grade celcius.

Era do te fryje e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 45km/h duke krijuar dallgezim 4 balle.