Moti

Ulje e ndjeshme e temperaturave, por pa mundësi për reshje

Ulje e ndjeshme e temperaturave, por pa mundësi për reshje

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë gradualisht do të përfshihet nga masat ajrore me origjinë nga Veriu i kontinentit Europian. Parashikohet që vendi ynë të ketë rënie të ndieshme të vlerave termike. Ndërsa kushtet e motit do të jenë të qëndrueshme, ki territori shqiptar do të paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat nuk do të sjellin reshje.

Ulje e ndjeshme e temperaturave, por pa mundësi për reshje

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C deri në 13°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët.