Moti

Ulen temperaturat, sot 3 gradë më pak

Ulen temperaturat, sot 3 gradë më pak
Foto nga Gent Shkulaku

Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites do te jene me kthjellime dhe vranesira kalimtare.

NDERSA gjate mesdites dhe pasdites vranesirat do te behen me te dukshme duke krijuar mundesi per reshje ne nje pjese te mire te territorit shqiptar. POR mbremja permireson moti gradualisht.

Ulen temperaturat, sot 3 gradë më pak

Temperaturat e ajrit do te ulen ndieshem ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 37°C.

Era do te fryje e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 3 balle.