Moti

Ulen temperaturat ditën e sotme

Ulen temperaturat ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë në pjesën më të madhe të territorit do të jetë në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, të cilat do të sjellin kthjellime dhe kalime vranësirash. POR pritet që vranësirat të jenë më të dukeshme në Verilindje dhe Juglindje të Shqipëris, duke rrezikuar reshje të pakta dëbore gjatë pasdites dhe mbrëmjes.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 12°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke sjell në det dallgëzim mbi 4 ballë.

Tiranapost.al