Moti

Ulen temperaturat disa gradë. A do të bjerë shi?

Ulen temperaturat disa gradë. A do të bjerë shi?

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të sjellin mbizotërim të kthjellimeve dhe kalimeve të pakta vranësirash në orët e para të ditës. Ndërsa mesdita sjell kalime të përkohshme të vranësirave, të cilat nuk do të krijojnë mundësi për shira në vend.

Ulen temperaturat disa gradë. A do të bjerë shi?

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, POR MBETEN kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 29°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.