Moti

Ulen pak temperaturat. Mundësi për shi në këtë zonë

Ulen pak temperaturat. Mundësi për shi në këtë

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar ne oret e para te dites do te jete ne dominimin e kthjellimeve ne pjesen me te madhe. POR mesdita dhe pasditja sjellin vranesira te lehta pjeserisht ne Qender dhe ne zonat malore duke krijuar mundesi per ndonje reshje te izoluara ne skajin Verior. NDERSA mbremja rikthen kthjellimet ne keto zona.

Ulen pak temperaturat. Mundësi për shi në këtë

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 39°C.

Era do te fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 - 4 balle.