Moti

Tre qytetet më temperaturat më të larta sot: Tirana 35 gradë

Tre qytetet më temperaturat më të larta sot: Tirana 35 gradë

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar vijon te jete me mot te qendrueshem, ku nje pjese e mire e vendit do te jete me kthjellime ne oret e para te dites. Ndërsa mesdita sjell vranesira kalimtare, por nuk do te gjenerojne reshje. Mbremja rrikthen dominimin e kthjellimeve ne pjesen me te madhe te vendit.

Temperaturat e ajrit do te vijojnë te ulen ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 36°C.

Era do te fryje e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 3 balle.

Tre qytetet më temperaturat më të larta sot: Tirana 35 gradë

*Tiranapost.al.