Moti

Termometri shënon 41 gradë sot, tabela si do jetë moti dhe qyteti më i nxehtë

Termometri shënon 41 gradë sot, tabela si do jetë moti dhe qyteti

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare dites do te jete me kthjellime ne nje pjese te mire te vendit tone. POR ne pjesen e dyte te dites priten kalime vranesirash ne zonen e ulet dhe malore. NDERSA vija bregdetare MBETET ne dominimin e kthjellimeve edhe gjate mbremjes.

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te rriten ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 41°C.

Era do te fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 3 balle.

Termometri shënon 41 gradë sot, tabela si do jetë moti dhe qyteti

*Tiranapost.al.