Moti

Vapë përvëluese! Temperaturat sot mbi 40 gradë

Vapë përvëluese! Temperaturat sot mbi 40 gradë

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore me origjine afrikane do te perfshijne vendin tone, duke bere qe te kemi rritje te ndjeshme te vlerave termike. Gjithashtu moti i kthjellet do te jete dominues ne pjesen me te madhe te territorit shqiptar, POR vetem ne zonat malore priten kalime te lehta vranesirash.

Vapë përvëluese! Temperaturat sot mbi 40 gradë

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 41°C.

Era do te fryje mesatarisht me shpejtesi 33 km/h nga drejtimi Jugor - Jugperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 balle.