Moti

Temperaturat shkojnë në -15 gradë. Reshje dëbore gjatë paradites në Tiranë dhe disa zona të tjera

Temperaturat shkojnë në -15 gradë. Reshje dëbore gjatë

Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites PARAQITEN me reshje debore ne pjesen me te madhe te Shqiperise, ku me te dukshme do te jene zonat Lindore dhe Juglindore. NDERSA mesdita dhe pasditja sjell permiresim te motit si fillim ne zonat perendimore dhe gradualisht ne pothuajse gjithe territorin.

Temperaturat e ajrit do te ulen ndieshem në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -15°C deri në 4°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 60 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim 6 ballë.

Temperaturat shkojnë në -15 gradë. Reshje dëbore gjatë

*Tiranapost.al