Moti

Temperaturat shënojnë 40 gradë sot, por në disa qytete pritet të bjerë shi

Temperaturat shënojnë 40 gradë sot, por në disa qytete

Sipas MeteoAlb: Paraditja do te jete me kthjellime dhe kalime te pakta vranesirash pergjate shtrirjes Lindore. POR mesdita dhe pasditja sjellin zhvillim te vranesirave konvektive te cilat do te gjenerojne ne zonat malore reshje te perkohshme, pasi mbremja rikthen motin e qendrueshem.

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes, POR do te ulen ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 40°C.

Era do te fryje me shpejtesi deri ne 30 km/h nga drejtimi Perendimor -Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 2 - 3 balle.

Temperaturat shënojnë 40 gradë sot, por në disa qytete

*Tiranapost.al.