Moti

Temperaturat mbi 39 gradë, tabela me qytetet më të nxehta sot

Temperaturat mbi 39 gradë, tabela me qytetet më të nxehta sot

Sipas MeteoAlb: Zona Bregdetare dhe e ulet do te PARAQITEN kryesisht ne MBIZOTERIMIN e kthjellimeve gjate gjithe dites. NDERSA pergjate shtrirjes Lindore dhe ne zonat Veriore do te kete here pas here kalime vranesirash te lehta te cilat nuk do te sjellin reshje.

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 39°C.

Era do te fryje e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 3 balle.

Temperaturat mbi 39 gradë, tabela me qytetet më të nxehta sot

*Tiranapost.al.