Moti

Temperatura të ulëta, vranësira dhe reshje shiu

Temperatura të ulëta, vranësira dhe reshje shiu

Sipas MeteoAlb: Moti i vranët do të mbizotëroj territorin Shqiptar përgjatë gjithë 24 orëshit. Veriu dhe Lindja mbeten në prezencën e dëborës, po ashtu me reshje shiu do të paraqitet pjesërishtë zona Qëndrore dhe Jugperëndim. Ndërsa keto reshje pritet të jenë më të dukshme në orët e pasdites dhe mbrëmjes në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 15°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në brigjet detare dallgëzim mbi 5 ballë.

Shih tabelën

Tiranapost.al