Moti

Temperatura të ulëta dhe reshje ditën e sotme

Temperatura të ulëta dhe reshje ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë MBETET në ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme të cilat do të sjellin reshje në territor. Parashikohet që në zonat bregdetare dhe të ulëta të kemi reshje shiu, KU në intervale të shkurtra kohore do të jenë në formë rrebeshi në zona të izoluara. Ndërsa verilindja dhe juglindja e Shqipërisë do të jenë më reshje dëbore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 14°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Verior Veriperëndimor duke sjell në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Shihni tabelen:

Temperatura të ulëta dhe reshje ditën e sotme