Moti

Temperatura të ulëta dhe mot i vranët

Temperatura të ulëta dhe mot i vranët

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar do te MBIZOTEROHET nga kthjellimet dhe kalimet e lehta te vranesirave gjate paradites. NDERSA ne oret ne vijim parashikohet qe here pas here vranesirat te shtohen, KU me te dukshme vranesirat do te jene ne zonat Veriore dhe Verilindore.

Temperatura të ulëta dhe mot i vranët

Temperaturat e ajrit do te mbeten te pandryshuara në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -8°C deri në 9°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.