Moti

Temperatura të larta për sot. Njihu me motin

Temperatura të larta për sot. Njihu me motin

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar MBETET me mot të kthjellët gjatë gjithë ditës në
zonat bregdetare. POR pjesa tjetër e vendit do të karakterizohet nga kthjellimet dhe
vranësirat kalimtare, të cilat do të jenë më të dukshme në orët e pasdites përgjatë
shtrirjes Lindore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore
nga 8°C deri në 30°C. Era do të fryjë me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Verior – Veriperendimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Shihni tabelen

Temperatura të larta për sot. Njihu me motin

Tiranapost.al