Moti

Temperatura të larta në të gjithë vendin me përjashtim të shirave lokalë në zonat malore

Temperatura të larta në të gjithë vendin me përjashtim

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te jete ne dominimin e kthjellimeve ne te gjithe territorin. NDERSA ne pjesen e dyte te dites priten kalime te pakta vranesirash ne zonat malore duke krijuar mundesi per reshje te karakterit lokal ne skajin Verior.

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te rriten ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 38°C.

Temperatura të larta në të gjithë vendin me përjashtim

Era do te fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Jugperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 balle.