Moti

Temperatura përvëluese deri në 39 gradë, njihuni me parashikimin për sot

Temperatura përvëluese deri në 39 gradë, njihuni me

Moti në vendin tonë këtë të shtunë parashikohet me temperatura të larta të cilat do të arrijnë deri në 39 gradë.

Temperaturat minimale do të jenë 19-24 gjatë ditës, 36 °C në veri dhe do të arrijnë deri në 35-39°C në zonat e ulëta dhe bregdetare.

Era do të fryjë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7-12 m/sek, duke shkaktuar dallgëzim 3-4 ballë.