Moti

Temperatura deri në -7 gradë ditën e sotme

Temperatura deri në -7 gradë ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do të jetë në dominimin e kthjellimeve dhe klimeve të pakta të vranësirave në për të gjithë vendin, KU më të theksuara do të jenë në zonat Lindore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditë pritet që vranësirat të bëhen më të dukshme në zonat malore dhe të ulëta, POR bregdeti do të mbetet kryesisht me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C deri në 11°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në detin Adriatik dhe Jon dallgëzim mbi 3 ballë.

Shihni tabelën:

Temperatura deri në -7 gradë ditën e sotme

Tiranapost.al