Moti

Temperatura deri në -5 gradë ditën e sotme

Temperatura deri në -5 gradë ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Zonat bregdetare do të mbeten në mbizotërimin e kthjellimeve në pothuajse gjithë ditën. Ndërsa në zonat e ulëta dhe malore do të ketë herë pas here kalime vranësirash, të cilat gjatë orëve të pasdites do të jenë më të dukshme. POR nuk parashikohet të sjellin reshje në territorin Shqiptar.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, POR do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 13°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në det dallgëzim 2 - 3 ballë.

Shihni tabelën

Temperatura deri në -5 gradë ditën e sotme

Tiranapost.al