Moti

Tabela/ Ulen ndjeshëm temperaturat, priten reshje shiu në gjithë vendin

Tabela/ Ulen ndjeshëm temperaturat, priten reshje shiu në gjithë

Sipas MeteoAlb: Shqiperia gjate paradites do te jete me alternime kthjellimesh dhe vranesirash te pakta. Por mesdita dhe pasditja i zhvillojne vranesirat duke bere qe te gjenerojne reshje ne pjesen me te madhe te vendit. Po ashtu ne zona te izoluara nuk perjashtohet mundesia per stuhi afatshkurtra bresheri. Ndersa mbremja permireson perkohesisht motin.

Temperaturat e ajrit do te mbeten te pandryshuara ne mengjes, por ulen ndjeshem ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 32°C.

Era do te fryje e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi deri ne 35 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke krijuar ne det dallgëzim deri ne 3 balle.

Tabela/ Ulen ndjeshëm temperaturat, priten reshje shiu në gjithë

*Tiranapost.al.