Moti

Tabela/ Rriten temperaturat sot, por do ketë vranësira

Tabela/ Rriten temperaturat sot, por do ketë vranësira

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te jete me alternime kthjellimesh dhe vranesirash te lehta. Por ne pjesen e dyte te dites pritet qe vranesirat te shtohen ne vendin tone, ku me te dukshme do te jene ne zonat Veriore te Shqiperise.

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 19°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 6 ballë.

Tabela/ Rriten temperaturat sot, por do ketë vranësira

*Tiranapost.al.