Moti

Tabela/ Rriten temperaturat, por priten reshje në këto qytete, edhe në Tiranë

Tabela/ Rriten temperaturat, por priten reshje në këto qytete, edhe

Sipas MeteoAlb: Vranësirat e shpeshta vijojnë të jenë prezente në territorin Shqiptar gjatë gjithë ditës. Por herë pas here vranësirat do të shtohen duke krijuar mundësi për reshje të karakterit lokal. Bregdeti Perëndimor mbetet me vranësira dhe intervale të shkurtra me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 29°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim mbi 2 ballë.

Tabela/ Rriten temperaturat, por priten reshje në këto qytete, edhe

*Tiranapost.al.