Moti

Tabela me parashikimin e motit: Rriten temperaturat në mesditë

Tabela me parashikimin e motit: Rriten temperaturat në mesditë

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar gjate paradites do te kete kthjellime dhe kalime te pakta vranesirash pergjate shtrirjes Lindore. POR mesdita dhe pasditja sjellin largim te vranesirave nga vendi, duke bere qe kthjellimet te jene me te dukshme.

Temperaturat e ajrit do te MBETEN te pandryshuara ne mengjes, POR do te rriten ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 15°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 25 km/h nga drejtimi Lindor - Juglindor duke krijuar dallgëzim te ulet.

Tabela me parashikimin e motit: Rriten temperaturat në mesditë

*Tiranapost.al.