Moti

Sot nis vala e të ftohtit, temperaturat shkojnë në -6 gradë

Sot nis vala e të ftohtit, temperaturat shkojnë në -6 gradë

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar do te MBIZOTEROHET ne pjesen me te madhe nga kushtet e qendrueshme atmosferike, te cilat do te sjellin gjate dites alternime kthjellimesh dhe vranesirash te lehta. POR gjate pasdites dhe mbremjes vranesirat do te shtohen duke krijuar mundesi per reshje te pakta debore ne zonat Juglindore.

Sot nis vala e të ftohtit, temperaturat shkojnë në -6 gradë

Temperaturat e ajrit do te ulen ndjeshem ne mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -6°C deri në 10°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim 2 - 3 ballë.