Moti

Sot jo më shumë se 35 gradë. Tabela me qytetet ku priten reshje shiu

Sot jo më shumë se 35 gradë. Tabela me qytetet ku priten reshje

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar gjate oreve te para te dites ne pjesen me te madhe do te jete ne dominimin e motit te kthjellet. POR mesdita dhe pasditja sjellin kalime vranesirash ne vendin tone, KU ne zonat Veriore dhe Verilindore do te krijohen mundesi per rebeshe afatshkurtra shiu.

Temperaturat e ajrit do te rriten ndieshem ne mengjes, POR mbeten te pandryshuara ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 35°C.

Era do te fryjë mesatare dhe e forte me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 4 balle.

Sot jo më shumë se 35 gradë. Tabela me qytetet ku priten reshje

*Tiranapost.al.