Moti

Sot ditë e kthjellët me vranësira sporadike

Sot ditë e kthjellët me vranësira sporadike

Sipas MeteoAlb: Territori Shqipetar MBETET ne kushte te qendrueshme atmosferike, KU paraditja do te jete me kthjellime dhe kalime te lehta vranesirash. NDERSA ne oret vijuese vranesirat do te largohen gradualisht nga vendi yne duke u lene vendin kthjellimeve.

Sot ditë e kthjellët me vranësira sporadike

Temperaturat e ajrit do te MBETEN te pandryshuara në mëngjes, POR do te rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 18°C.

Era do fryjë lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.