Moti

Si nis shtatori? Diell, vranësira dhe rrebeshe në disa zona

Si nis shtatori? Diell, vranësira dhe rrebeshe në disa zona

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te jete me kthjellime dhe vranesira te shpeshta. Ndersa ne pjesen e dyte te dites pritet qe vranesirat te shtohen ne vend, ku me te dukshme do te jene ne zonat veriore duke krijuar mundesi per rrebeshe afatshkurtra.

Si nis shtatori? Diell, vranësira dhe rrebeshe në disa zona

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 31°C.

Era do te fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 50 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim mbi 4 balle.