Moti

Si do të jetë moti këtë fundjavë?

Si do të jetë moti këtë fundjavë?

Vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme. Falë ndikimit të masave ajrore të ngrohta e të thata si dhe ndikimi prej disa ditësh i Anticiklonit të Azoreve.

Si do të jetë moti këtë fundjavë?

Moti pritet të jetë i kthjellët me kohëzgjatje me diell si dhe nuk do të mungojnë vranësirat mesatare kalimtare transparente kryesisht nga orët e mesditës.

Si do të jetë moti këtë fundjavë?

Era pritet të fryjë me drejtim veriperëndim –verilindje me shpejtësi 1-6m/sek ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina 10m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.