Moti

Shqipëria nën shi sot! Tabela me parashikimin e motit dhe temperaturat

Shqipëria nën shi sot! Tabela me parashikimin e motit dhe temperaturat

Sipas MeteoAlb: Vlerat e ulëta barike do të kushtëzojnë mot kryesisht të vranët në të gjithe vendin, me të shpeshta vranesirat paraqiten në Qendër dhe Jug të territorit duke rrezikuar reshje te dobeta shiu si edhe reshje te pakta dëbore në zona të thella malore. Orët e pasdites do të kenë përmirësim të përkohëshem të motit duke rikthyer kthjellimet, kjo pasi mbrëmja shton serish vranësirat në territor duke krijuar mundësi për reshje të pakta në zonat Jugore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në orët e mëngjesit dhe mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h kryesisht nga drejtimi verior veriLindor duke gjeneruar ne Adriatik dhe Jon dallgëzim mbi 4 ballë.

Shqipëria nën shi sot! Tabela me parashikimin e motit dhe temperaturat

*Tiranapost.al.