Moti

Shiu pushton gjithë vendin

Shiu pushton gjithë vendin

Sipas MeteoAlb: Paraditja mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare, KU më të shpeshta do jenë në Rajonin veriore duke sjellë herë pas here reshje shiu e dëbore. Por pas mesditës vranësirat pësojnë zhvillim duke sjellë shira edhe në zonat qëndrore. Gjatë natës reshjet përfshijnë thuajse gjithë territorin.

Shiu pushton gjithë vendin

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 14°C.

Era do fryjë mesatare gjatë paradites por forcohet në pasdite me shpejtesi 45km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.