Moti

Shi, por jo ftohtë në pjesën më të madhe të vendit

Shi, por jo ftohtë në pjesën më të madhe të vendit

Sipas MeteoAlb: VIJOJNE kushtet e paqendrueshme atmosferike te sjellin ne vendin tone vranesira te shpeshta dhe reshje shiu, ku me te dukshem do te jene ne gjysmen Lindore te Shqiperise. Po ashtu priten dhe intervale me kthjellime, te cilat me te shpeshta do te jene gjate paradites dhe mbremjes.

Shi, por jo ftohtë në pjesën më të madhe të vendit

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes, POR rriten ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 33°C.

Era do te fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 balle.