Moti

Shi me diell. Ky do të jetë moti sot

Shi me diell. Ky do të jetë moti sot

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar në pjesën më të madhe do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare, KU më të dukshme do të jenë në zonat malore. Parashikohet që në zonat JugLindore vranësirat të sjellin rrebeshe të pakta dhe te karakterit lokal.

Shi me diell. Ky do të jetë moti sot

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 31°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior - Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.