Moti

Rriten temperaturat, tabela me parashikimin e motit sot për çdo qytet

Rriten temperaturat, tabela me parashikimin e motit sot për çdo

Sipas MeteoAlb: Ndikimi i vlerave të larta barike do të sjelle në vendin tonë, mbizotërim të motit të qëndrueshëm, KU në pjesen më të madhe të ditës do të kemi dominim të kthjellimeve në ultësirën perëndimore dhe vranësira të pakta në shtrirjen Lindore. POR gjatë pasdites dhe në vijim pritet shfaqje e vranësirave kalimtare edhe në ultësirën perëndimore.

Temperaturat e ajrit do të rriten ne mengjes por MBETEN kostante në mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 27°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor duke sjell dallgëzim 2 - 3 ballë.

Rriten temperaturat, tabela me parashikimin e motit sot për çdo

*Tiranapost.al.