Moti

Rriten temperaturat sot, por këto janë qytetet ku pritet të bjerë shi

Rriten temperaturat sot, por këto janë qytetet ku pritet të

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë që në orët e para të ditës do të jetë me vranësira të shumta dhe kthjellime të pakta. POR në oret e mesditës dhe pasdites vranësirat do të pësojnë zhvillim duke sjelle rrebeshe shiu, KU më të dukshme shirat do të jenë në zonat Jugore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi mbi 50 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.

Rriten temperaturat sot, por këto janë qytetet ku pritet të

*Tiranapost.aL.