Moti

Rriten temperaturat sërish, lexoni tabelën për çdo qytet

Rriten temperaturat sërish, lexoni tabelën për çdo qytet

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qendrueshme atmosferike do te MBETEN prezente ne vendin tone, DUKE sjell kthjellime dhe vranesira kalimtare e te pakta gjate mesdites dhe pasdites. Me te theksuara vranesirat do te jene ne zonat veriore dhe Verilindore te Shqiperise.

Rriten temperaturat sërish, lexoni tabelën për çdo qytet

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 39°C.

Era do te fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Jugperendimor duke krijuar dallgëzim 3 - 4 balle.