Moti

Rriten temperaturat, por vazhdojnë reshjet e shiut dhe borës

Rriten temperaturat, por vazhdojnë reshjet e shiut dhe borës

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites vijon me kthjellime dhe vranesira te pakta, ku ne zonat Veriore do te krijohen mundesi per reshje te izoluara. POR ne pjesen e dyte te dites vranesirat do te zhvillohen, duke bere qe reshjet e shiut me intensitet mesatar te perfshijne ultesiren Perendimore. Ndersa ne zonat malore do te rikthehen reshjet e debores.

Rriten temperaturat, por vazhdojnë reshjet e shiut dhe borës

Temperaturat e ajrit do te rriten ndjeshem në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 11°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.