Moti

Rriten temperaturat, por priten reshje shiu: Tabela me parashikimin e motit sot

Rriten temperaturat, por priten reshje shiu: Tabela me parashikimin e motit sot

Sipas MeteoAlb: Moti i vranët do të vijojë të jetë mbizotërues në territorin Shqiptar. Por herë pas here pritet që vranësirat të pësojnë zhvillim duke sjelle reshje afat-shkurtra shiu dhe të karakterit lokal. Shirat më të fokusuar mbeten në zonat jugore-juglindore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të pësojnë renie në zonat jugore në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatare ne toke dhe deri e forte ne det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Rriten temperaturat, por priten reshje shiu: Tabela me parashikimin e motit sot

*Tiranapost.al.