Moti

Rriten temperaturat, por në mesditë. Tabela me parashikimin për çdo qytet

Rriten temperaturat, por në mesditë. Tabela me parashikimin për

Sipas MeteoAlb: Paraditja do te jete ne mbizoterimin e kthjellimeve ne zonat Bregdetare dhe Qendrore. Ndersa ne zonat malore do te kete kalime vranesirash, ku gjate mesdites dhe pasdites vranesirat do te shtohen duke bere qe vranesirat e lehta te shfaqen ne te gjithe Shqiperine, por nuk do te krijojne mundesi per reshje.

Temperaturat e ajrit do te mbeten kostante ne mengjes, por do te rriten ne mesdite
duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 35°C. Era do te fryje e lehte dhe mesatare me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 3 balle.

Rriten temperaturat, por në mesditë. Tabela me parashikimin për

*Tiranapost.al.