Moti

Rriten temperaturat, por do ketë edhe shi sot

Rriten temperaturat, por do ketë edhe shi sot

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te jete me alternime kthjellimesh dhe vranesira kalimtare te cilat do te krijojne mundesi per reshje te izoluara. Ndersa ne pjesen e dyte te dites moti do te permiresohet duke bere qe vranesirat te spostohen drejt zonave Lindore.

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 25°C.

Era do te fryje mesatare me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Perendimor - Jugperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 4 balle.

Rriten temperaturat, por do ketë edhe shi sot

*Tiranapost.al.