Moti

Rriten temperaturat, por a do ketë shi fundjava?

Rriten temperaturat, por a do ketë shi fundjava?

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te dominohet nga kthjellimet ne ultesiren perendimore dhe nga vranesirat e lehta ne shtrirjen Lindore. POR ne pjesen e dyte te dites parashikohet qe vranesirat te behen me te dukshme ne territorin shqiptar.

Rriten temperaturat, por a do ketë shi fundjava?

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe mesdite duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 13°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim te ulet.