Moti

Rikthehet sot vala e të nxehtit afrikan

Rikthehet sot vala e të nxehtit afrikan

Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites do te jene në ndikimin e kthjellimeve. NDERSA mesdita i ben te dukshme vranesirat ne zonat pergjate kufirit lindor, POR mundesia per reshje eshte shume e paket. Pritet qe mbremja te vijoje ne te njejtat kushte atmosferike per zonat malore, NDERSA vija bregdetare MBETET me mot te kthjellet.

Rikthehet sot vala e të nxehtit afrikan

Temperaturat e ajrit rriten serisht ne mengjes dhe mesdite duke u luhatur nga 17°C ne zonat malore deri ne 37°C ne zonat e uleta.

Era do fryje mesatare duke arritur shpejtesi deri 45 km/h, nga drejtimi Jugor ndersa ne det te hapur krijohet dallgëzim 4 balle.