Moti

Rikthehet i ftohti, reshjet e shiut dhe borës

Rikthehet i ftohti, reshjet e shiut dhe borës

Sipas MeteoAlb: MBETEN prezente vranesirat e shumta ne Shqiperi gjate oreve te para te dites te cilat do te sjellin ne ultesiren perendimore reshje shiu. NDERSA ne zonat malore do te kemi rrishfaqje te reshjeve te debores. POR mesdita dhe oret vijuese permiresojne gradualisht motin ne territor.

Rikthehet i ftohti, reshjet e shiut dhe borës

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes dhe ndieshem në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 10°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 50 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.