Moti

VIDEO/ Reshje bore edhe në Laç! Erërat e forta vështirësojnë qarkullimin e automjeteve

VIDEO/ Reshje bore edhe në Laç! Erërat e forta

Temperaturat e acarta kanë sjellë reshje dëbore në disa pjesë të territorit shqiptar. Aktualisht, siç mund të shihet dhe në videon e TIP e në rajonin e Laçit ka reshje dëbore si dhe erë të fortë e cila vështirëson qarkullimin normal të automjeteve.

Këshillohet kujdes dhe shpejtësi të reduktuar për të gjithë drejtuesit e automjeteve në këtë zonë. Ndërkohë, mjetet e pastrimit të dëborës kanë shkuar në zonë për të lejuar qarkullimin e vazhdueshëm të automjeteve.

Tiranapost.al